Yelp de yapay zeka desteğine kavuştu

Yelp, uygulamasına 20’den fazla yeni özellik ekleyerek önemli bir güncelleme yayınladı ve bu araçların birçoğu, AI ile donatıldı. Düzenli kullanıcılar için en büyük haber, işletmelerin AI tarafından otomatik olarak yazılan özetlerinin eklenmesi. Yelp, bu özetiğin insanların ihtiyaçlarına uygun mükemmel restoran veya hizmeti bulmalarına yardımcı olacağını söylüyor.

Ayrıca, ana sayfası ve arama deneyiminin görsel olarak yeniden tasarlandığı, şirketin kullanıcılara mükemmel akşam yemeği mekanını bulmalarına yardımcı olacağını belirtiyor. Bu ev sayfası, kullanıcılara daha alakalı içerik sunmak için AI kullanıyor ve ayrıca, önceki kullanıcı sorgularıyla eşleşen yakındaki restoranlardan gelen resimleri ve yerel işletmeler tarafından yayınlanan videoları da gösteriyor.

Yelp nedir? Ülkemizde kullanılıyor mu?

Yelp, kullanıcıların işletmeler, restoranlar, hizmet sağlayıcılar ve daha pek çok şey hakkında yorum yapmalarını, puanlamalarını ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlayan popüler bir çevrimiçi rehber ve inceleme platformudur. Yelp, özellikle restoranlar, kafeler ve yerel mağazalar gibi küçük işletmeler için bir referans noktası olmuştur.  Ne yazık ki uygulamanın kullanımı ülkemizde çok yaygın değil.

AI’nın kullanımı işletme kullanıcılarına da uzanıyor. Uygulama artık işletme sahiplerine reklam harcamalarını optimize etmek için “AI destekli akıllı bütçeler” sunuyor. İşletme sahipleri için “değerli pazar ve rekabetçi” bilgiler sunan yeni veri iç görüleri de mevcut.

Yelp, kullanıcı etkileşimini teşvik etmek için Tanıma özelliğini genişletiyor. Artık, kullanıcılar belirli türdeki yiyecekleri düzenli olarak inceleyerek resmi övgüler kazanabilirler. Aynı tür mutfaktan üç restoranı bir yıl içinde inceleyerek bu özel dijital kupaları kazanabilirsiniz. Bu başarılar, uygulamanın Başarılar bölümünde bulunabilir.

Güncelleme şimdilik sadece iOS için mevcut, ancak Yelp, Android sürümünün önümüzdeki aylarda yayınlanacağını söylüyor. Bu, hizmetin AI’nın sığ sularına ilk adım attığı an değil. Nisan ayında şirket, aramayı iyileştirmek için AI ve doğal dil modellerini entegre ettiğini duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir