İBB Şehir Tiyatroları ilk defa sömestir tatiline özel, çocuklarla oyunlarını buluşturuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ocak ayında mevcut çocuk oyunlarının yanı sıra sömestir tatiline özel sahneleyeceği çocuk oyunlarıyla minik seyircilerle buluşuyor.

Yerli ve yabancı yazarların her yaş grubuna hitap eden eserlerini çocuklarla buluşturan İBB Şehir Tiyatroları, yarıyıl tatilinde de çocuklarla onların düş dünyasına yolculuğa çıkıyor.

Tiyatroseverler 22 Ocak ve 29 Ocak 2024 tarihlerinde; Bekçi İle Postacı, Bir Gece Masalı, Çöpsüz Dünya adlı yerli ve yabancı klasik eserlerle yeni maceralara tanık oluyor.

22 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 12.00’de Beylikdüzü Rasim Öztekin Sahnesi’nde Bekçi ile Postacı,

22 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 12.00’de Ümraniye Sahnesi’nde Bir Gece Masalı,

29 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 12.00’de ise Kadıköy Müze Gazhane Sevda Şener Sahnesi’nde Çöpsüz Dünya oyunu sahneleniyor.

Seyircimizin yoğun isteği üzerine internet ve gişe satışımız aynı anda başlayacaktır.
Oyun biletlerimize 9 Ocak günü saat 11.00’de gişelerden, sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/, biletinial.com adreslerinden ve mobil uygulamamızdan ulaşabilirsiniz.

Çocuk Oyunları

BEKÇİ İLE POSTACI (3+ Yaş)

Postacı Piero ile Gece Bekçisi Marcello adlı çocuk kitabından uyarlanan eserde bir bekçi ile bir postacı ev arkadaşlarıdır. Biri gece diğeri gündüz çalıştığından hiç görüşemezler. Soğuk bir kış günü ikisi de hastalanınca, evi aynı anda paylaşmaları gerekir. Lodovica Cima, Gabriele Clima’nın yazdığı Ceylan Özçapkın’ın çevirdiği, Derya Yıldırım’ın oyunlaştırıp yönettiği oyunda Melisa Demirhan, Besim Demirkıran, Cafer Alpsolay, Fatma İnan, Reyhan Karasu, Zeynep Ceren Gedikali rol alıyor.

 

BİR GECE MASALI (5+ Yaş)

Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası isimli oyunundan uyarlanan Bir Gece Masalı, arkadaşlık kavramı üzerine kuruludur. Oyun, ailesinin istediği gençle değil kendi istediği kişi ile arkadaşlık kurmak isteyen Şirin Kız’ın Yakışıklı Delikanlı, Güçlü Delikanlı ve Selvi Kız ile ormanda geçirdiği bir gecede yaşananları anlatır. William Shakespeare’in yazdığı Musa Arslanali’nin yönettiği oyunda Ayşe Nurseli Tırışkan Akpınar, Burhan Yeşilyurt, Çağlar Ozan Aksu, Güzin Alkan, Hüseyin Emre Şen, Mehmet Emre Ertunç, Oğuzhan Oğuz, Ömer Naci Boz, Seda Yılmaz, Serap Doğan rol alıyor.

 

ÇÖPSÜZ DÜNYA (3+ Yaş)(Yeni Oyun)

İklim değişikliği ve hava kirliliğinden dolayı bulutların renginin, rüzgârın yönünün değiştiği günlerden bir gün; umutlu, mutlu ve bilinçli bir uçurtma olan Uç Uç kuyruğu koptuğu için bir çöplüğe düşer. Çöplükte, bez bir bebek olan Püsküllü ve atılmış bir koli olan Koli Koli ile tanışır. Çöplüğün kontrolünü elinde tutan Çöpten Kral ve yardımcısı Sinek ile kurulu düzenlerini değiştirmeye çalışan Uç Uç arasında bir mücadele başlar.

Çöpsüz Dünya oyunu sevimli karakterler aracılığıyla tüketim kültürünün bilinçsizce yaygınlaştığı günümüzde “geri dönüşüm, tamir, sıfır atık ve renklerle ayrılmış atık kutuları’’ gibi konuları ele alarak atıklardan arındırılmış bir dünya nasıl mümkün olabilir sorusuna cevaplar arıyor. Arzu Yurtseven’in yazdığı, Nihat Alpteki’nin yönettiği oyunda Eylül Soğukçay, Pınar Demiral, Engin Akpınar, Samet Silme, Mehmet Soner Dinç rol alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir