Borsa İstanbul’da bugün en çok yükselen hisseler

BIST 100 endeksi, haftanın son iş gününde alıcılı hareket etti. BIST 100, güne düşüşle başladıktan sonra 7.785 puan seviyelerinden bulduğu destekle yönünü yukarı çevirdi ve son saatte yüzde 2 değer artışına ulaşarak 8.050 puan bandında hareket etti.

Son görünüme göre sabah saatlerinde Orta Doğu’daki gerginlik fiyatlandıktan sonra etkinin kısa sürmesiyle endeks, bu haftaki pozitif görünümünü devam ettirdi. Kapanışa doğru yükselişe katkı sağlayan sektörlerin başında yüzde 3 bandındaki yükselen bankacılık vardı. Ardından gıda ve turizm de bugün en çok yükselen sektörler oldu. Bilişim sektörü ise bugün borsadan negatif ayrışan tek sektör oldu.

BIST 100’de bugün en çok yükselen ve düşen hisseler

Kapanışa doğru BIST 100’de en çok yükselen 5 hisse şöyle sıralandı:

TATEN

CIMSA

AKBNK

TTKOM

IZENR

Bugün BIST 100’de en çok düşen 5 hisse ise şu şekilde:

MIATK

YEOTK

EUREN

QUAGR

KARSN

Borsa İstanbul genelinde ise son saatte 11 hisse tavan fiyatından işlem gördü. ISBTRKRSTLBEGYO payları ise taban fiyatına gerileyerek en çok düşen hisseler oldu.

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri haftayı Nikkei ve Taiwan Weighted dışında ekside kapattı. Avrupa borsaları kapanışa doğru alıcılı hareket ederken ABD endeksleri de güne pozitif başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir