Yunan spiker: Erdoğan seçimlerde darbe almalı

Türkiye’nin yaşadığı büyük deprem felaketi ve Yunanistan’daki tren faciası sonrası gösterilen karşılıklı dayanışma, iki ülke arasında diyalog köprüsünü yeniden kurmuştu.

Yunan Bakanların Türkiye’ye gerçekleştirdikleri ziyaretler ve karşılıklı verilen sıcak mesajlar sonrası iki ülke arasında buzların eridiği ifa edildi.

Ancak Yunan televizyonu Blue Sky’ın yaptığı bir yayın, yaşanan sıcak atmosfere gölge düşürdü.

TÜRKİYE’NİN MİLLİ GURURU RAHATSIZ ETTİ

Türkiye’nin yerli ve milli savunma sanayiinin göz bebeği projelerinden biri TCG Anadolu, geçtiğimiz günlerde düzenlenen törenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Dünyanın ilk SİHA gemisi olarak hizmete giren TCG Anadolu, Yunanistan’da Ege Denizi gerilimine dair tartışmalara yol açtı.

“TÜRKLER EGE İÇİN MOTORLARI ISITIYOR”

Yunanistan’ın Blue Sky televizyonu spikeri İoannis Theodoratos, TCG Anadolu’ya ilişkin bir haberde Türkiye-Yunanistan arasındaki, Atina yönetiminin Ege adalarını silahlandırması ile başlayan gerilime atıfta bulunarak, “Türkler Ege için motorları ısıtıyor” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN SEÇİMLERDE DARBE ALMALI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu seçimde bir kez daha kazanmaması gerektiğini söyleyen Yunan spiker, “Erdoğan’ın önümüzdeki 10 yıl boyunca iktidarda kalması nahoş sürprizler getirebilir. Bu nedenle Erdoğan seçimlerde darbe almalı” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir