‘Uyanmaktan en mutlu olduğum yer babamın kucağıydı’

Erhan Önal, 3 Eylül 1957’de İzmir’de dünyaya geldi. Yedi yaşında ailesiyle birlikte Almanya’ya giden Önal, Münih şehrinde Türk göçmenler tarafından kurulan kulüpte futbola başladı. 1973’te amatör takımına geçtiği Bayern Münih’in 1976-1977 sezonunda profesyonel kadrosuna alındı.

19 yıllık profesyonel kariyerinde Münih Türk Gücü, Bayern Münih, Standart Liege, Fenerbahçe ve Galatasaray formaları giyen Önal, beyin kanamasına bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklar sonucu 16 Mart 2021 tarihinde İzmir’de yaşamını yitirdi.

“TAM İKİ SENE ÖNCE BUGÜN YETİŞKİNLİĞİM BAŞLADI”

Türk futbolunun efsane isimlerinden olan Erhan Önal’ın vefatıyla ailesi büyük üzüntü yaşadı. Bige Önal, babasının ölüm yıl dönümünde duygulandıran bir paylaşıma imza attı.

“Babamı çok seviyorum” diyen oyuncu, kalp emojisiyle birlikte şu mesajı yazdı:

Yeni uyanmış Bige’yi bilen bilir. Uyanmaktan en mutlu olduğum yer bu yaşta babamın kucağıydı sanırım. O günler hızlı geçti gibi.Tam iki sene önce bugün yetişkinliğim başladı. Her zaman çocuk kalmak istemiş biri olarak bununla baş etmek için türlü türlü yöntem de denedim ama günün sonunda teslim oldum içimde olan bitene.Tam kalbimin orada bir boşluk oldu. Sonra zamanla o boşluğun getirdikleriyle, şekil değiştiren bir özlem duygusuyla ve bitmeyen bir sevgiyle yaşamayı öğrendim. Belki de iyi bir insan olmaya biraz daha yaklaştım.Babamı çok seviyorum. Ona her gün söylüyorum, bugün sizle de paylaşmak istedim.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir