Kürşat Zorlu’dan YÖK Başkanı’na: Kararınızı bugün açıklamak zorundasınız

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Seçim güvenliğiyle ilgili iddialar hakkında konuşan Zorlu, “Şu anda açıklanmadı ama 210 bin civarında sandık sayısının açıklanmasını bekliyoruz. Bütün sandıklarda Millet İttifakı’nın paydaşları olarak yer alacağız ve sizlerin iradesine sahip çıkacağız” dedi.

Zorlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

KARANLIK TABLOYU SÖKÜP ATACAĞIZ: Ancak şu oyuna da gelinmesini istemiyoruz, bazı propaganda çalışmalarında milletimizi çaresizlik algısına hapsetmeye çalışan bu tür iddiaları da dikkatle takip ediyoruz. Seçimlere katılımın artması büyük önem taşımaktadır. Çabalarımızdan birisi sizleri bu motivasyonla sandığa taşımak ve millet iradesini sandığa yansıtmaktır. Bu karanlık tabloyu söküp atacağız. Kimsenin şüphesi olmasın.

ÜÇ ÖNEMLİ SORU: Üç önemli soruyu gündeme getirmek istiyorum. Birincisi deprem nedeniyle vefat eden yurttaşlarımızın sayısı. Elbette her birimiz en az kaybı görmek isteriz. Açıklanan enkaz sayısı ortada. Şimdi soruyoruz, şüphesiz şu anda yıkılan binaların kaçında enkaz çalışmaları tamamlanmıştır, kaçı daha beklemektedir? Bu rakamı kamuoyuyla paylaşmanızı istiyoruz. İkincisi deprem sonrası farklı şehirlere göç eden yurttaşlarımızın durumu. Hangi şehre gitmiş olursa olsun, her bir yurttaşımızın bu 11 ile dönmelerini esas alıyor ve hedefliyoruz. Depremzedelerin göç ettikleri yerlerde geldikleri illeri işaret edecek şekilde oy kullanmalarını arzu etmiştik. Bu milli iradenin doğru yansıması açısından çok önemlidir.

YÖK BAŞKANI BUGÜN AÇIKLAMALI: Üçüncüsü, bizi izleyen eminim üniversite öğrencileri var. Üniversitelerde yüz yüze eğitim sonlandırıldı ve bildiğiniz gibi yurtlar boşaltıldı. Boşaltılan yurtların anca yüzde 20’si doldurulabilmiş depremzedelerle. Yani ne yurtları doldurabildiniz ne öğrencilerin yüz yüze eğitimini sağlayabildiniz. 2 Nisan’a kadar bu öğrencilerimiz oy kullanacakları yerlere ilişkin adres değişikliklerini yapmak mecburiyetindeyiz. YÖK Başkanı ‘Nisanda gözden geçireceğiz’ demişti. Bunu bugün açıklamak zorundasınız. Açıklamak zorundasınız ki öğrencilerimiz 14 Mayıs’ta nerede olacaklarını bilsinler. 3 Nisan’da açıklamanızın hiç bir önemi yok. Derhal hibrit eğitime ne zaman başlayacağınızı açıklamanızı bekliyoruz.

ESAS OLAN HASSASİYETLERİN DEVAMINI SAĞLAYABİLMEKTİR: TBMM’de grubu olan bir partiyi cumhurbaşkanı adayı olarak ziyaret ediyor Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Biz bu konuyla ilgili görüşlerimizi daha önce açıklamıştık. Bizim için esas olan hassasiyetlerin devamını sağlayabilmektir. Bu özenden asla taviz vermeyeceğiz. Bunu milletimize taahhüt ediyoruz. İYİ Parti milletimiz birlik ve beraberliğini sağlayacak yegane çimentodur. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir