CHP’li Öztrak açıkladı: ‘Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nu tebrik etti’

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Toplantının ardından açıklama yapan Öztrak, hayatını kaybeden gazeteci İsmet Demirdöğen için başsağlığı dileğinde bulundu.

“SAYIN İNCE, GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KILIÇDAROĞLU’NU TEBRİK ETTİ”

CHP Sözcüsü Öztrak, açıklamasının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu HDP ile ne zaman görüşecek? İYİ Parti HDP’nin masaya gelmesine karşı. Bu konuda nasıl bir orta yol bulunacak?” sorusuna Öztrak, “Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu tüm partilerle yapacağı görüşme takvimi çerçevesinde Halkların Demokratik Partisiyle de görüşecek. Gelişmiş bir demokraside cumhurbaşkanı ne vatandaşlar ne de meşru siyasi partiler arasında ayrım yapar. Bugüne kadar ne çektiysek bu ayrıştırıcı tavırlardan çektik. İkinci sorunuzla ilgili şunu belirtmek isterim. Halkların Demokratik Partisinin kendi ittifakı var.” yanıtını verdi.

“Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Kılıçdaroğlu’na destek vereceği iddia ediliyor. İnce ile böyle bir temas gerçekleşti mi?” sorusu üzerine Öztrak, “Sayın İnce, Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nu aradı ve cumhurbaşkanlığı adaylığı nedeniyle tebrik etti.” dedi.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*