Apple Karma Gerçeklik Başlığı, MagSafe Battery Pack Benzeri Pil Kullanabilir

Apple tarafından gerçekleştirilecek olan WWDC 2023 ekinliği yaklaştıkça, karma gerçeklik başlığı hakkında yeni iddialar da gelmeye devam ediyor. Son olarak Bloomberg’den Mark Gurman, yeni bülteninde Apple karma gerçeklik başlığının pil paketi ve şarj cihazı hakkında ayrıntılar paylaştı. Buna göre başlığın pil takımının bir iPhone kadar büyük ama biraz daha kalın olacağı ve USB-C ile şarj olacağı bildiriliyor. Hatta bunun 2021’de piyasaya sürülen iPhone için MagSafe Battery Pack ürününe benzediği söyleniyor.

Gurman, pil takımının özel bir yuvarlak konektörle biten ve mıknatıslar aracılığıyla kulaklığa bağlanan bir kabloyla bağlandığını açıklıyor. İlginç olan nokta, konektörün döndürülebilir olması. Bu sayede konektörün kullanıcıların kullanım sırasında yerinde kalmasını sağlamak için saat yönünde çevirerek başlığa kilitleyebilmesi sağlanacak.

Gurman ayrıca, kulaklığın mevcut tüm birinci taraf iPad uygulamalarını ve yüzlerce üçüncü taraf uygulamasını, geliştiricilerin uygulamalarını yeniden düzenlemesine gerek kalmadan karma gerçeklikte çalıştırmasını bekliyor. Ek olarak meditasyona odaklanan yeni bir Sağlık uygulaması sağlanacak.

Apple karma gerçeklik başlığının 3.000 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir